Namyślając się nad tym, co wyłuszczyć przy okazji omawiania produktu Depresanum przyszło mi na myśl, że po prostu wezmę kilka najciekawszych danych od producenta. Jadnak oczywiście to by było za mało i chcielibyście dowiedzieć się cóś tam dodatkowo. Dobrze zatem. Podejmijemy wyzwanie pogłębienia naszej wiedzy.
Uwaga: depresanum możesz kupić w aptece internetowej.
Układ nerwowy u ludzi to układ ten złożony z tzw. tkanki nerwowej i tkanki glejowej, składający w całość funkcjonowanie ustroju, rejestrujący sygnały, procesujący zawartą w nich daną oraz zarządzający czynnościami organizmu: ruchem mięśni oraz wydzielaniem hormonów.
A przechodząc do tematu – opiszmy depresanum.

Opis
Depresanum to także unikalny preparat wspomagajacy:

Przywrócenie równowagi emocjonalnej w stanach obniżonego nastroju (smutku, przygnębienia oraz apatii)

Syntezę oraz uwalnianie dopaminy oraz serotoniny tzw. „hormonu szczęścia” w obrębie układu nerwowego

Utrzymanie właściwego stanu psychicznego w trudnych sytuacjach życiowych.

 
Inozytol uczestniczy w prawidłowym funkcjonowaniu istotnych neuroprzekaźników: acetylocholiny oraz serotoniny , które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu pozytywnego nastroju. Korzystnie wpływa na aktywność serotoniny oraz wrażliwych na tę substancję receptorów. Serotonina może być nazywana „hormonem szczęścia”, ponieważ może być konieczna do zachowania właściwego stanu psychicznego. Warunkuje właściwe przekazywanie impulsów nerwowych w organizmie, wspomagając stabilność nastroju oraz zachowanie energii. Inozytol wpływa pozytywnie na tkankę nerwową, a w komorkach wspomaga stymulacje jonów wapnia, które aktywizują neuroprzekaźniki. Inozytol korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie systemu nerwowego.
L-tryptofan może być egzogennym aminokwasem, który powinien być dostarczany w codziennej diecie. L-tryptofan może być prekursorem serotoniny, od jego ilości zależy prawidłowe stężenie tego hormonu w komórkach. Serotonina bierze udział w przewodnictwie impulsów nerwowych oraz wspomaga zachowanie właściwego samopoczucia psychicznego. Poza tym pełni ważną rolę w procesach poznawczych, takich jak uczenie się, kojarzenie, zapamiętywanie.
Ekstrakt z kwiatu szafranu wspomaga syntezę neuroprzekaźników: serotoniny oraz dopaminy, ktore mają ważne znaczenie w utrzymaniu pogodnego nastroju oraz właściwego stanu psychicznego. Dopamina może być odpowiedzialna za pobudzenie w mózgu tzw. „ośrodka nagrody”, co wiąże sie z odczuwaniem zadowolenia. Podobnie jak serotonina, może być nazywana „hormonem szczęścia”. Gromadzenie sie odpowiednich ilości dopaminy pomiędzy neuronami wpływa pozytywnie na stan emocjonalny.
 
Przechowywanie
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25C), w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem oraz wilgocią.
 
Dawkowanie
Zalecana do spożycia w ciągu dnia porcja preparatu:
1 tabletka powlekana dwa razy dziennie podczas posiłku. Najlepiej rano oraz wieczorem.
 
Skład
Skład zalecanej dziennej porcji:

Skladnik

Zawartość w dwóch tabletkach powlekanych

Inozytol

200 mg

L-tryptofan

200 mg

Ekstrakt z kwiatu szafranu

30 mg

System nerwowy posiada związek z funkcjonowaniem naszego emocji. Jego najistotniejszą częścią może być ludzki mózg i zdzeń kręgowy. W mózgu może być 100 miliardów neuronów. Ludzki mózg z móżdżkiem oraz rdzeniem kręgowym tworzą centralny system nerwowy. Z kolei nerwy kręgowe oraz czaszkowe , dochodzące do mięśni oraz receptorów , a kończace się w rdzeniu , to również obwodowy system nerwowy. Wyróżniamy rownież autonomiczny system nerwowy , który kontroluje te części składowej organizmu , nad którymi nie panujemy .Pólkule mózgowe stanowią ok. 80 % wagi całego mózgowia. Powierzchnię półkul mózgowych tworzy warstwa istoty szarej – kora mózgowa stanowiąca pewna część obwodową a pod nią leży warstwa istoty bialej. Istota szara mózgu zbudowana może być z komórek nerwowych, istota biała z włókien nerwowych. Kora mózgowa spełnia nadrzędną rolę w stosunku do całego układu nerwowego.
Trzeba również pochylić się nad ograniczeniem stresu. Stres może być powodowany poprzez czynniki zwane stresorami. W psychologii stresorami są różne czynniki, np. bodźce sytuacyjne działające mocno oraz jedynie jednorazowo albo slabe, ale działające wielokrotnie, sytuacje konfliktowe oraz frustracyjne. W biologii natomiast stresorem może być każdy czynnik, np. biologiczny, chemiczny, termiczny i wysilek, które stosownie do swojej zdolności wyzwalają w mniejszym albo większym stopniu zmiany nieswoiste. Stresory doprowadzają do zaburzenia homeostazy. Kiedy to również zaburzenie może być tak poważne, że organizm nie może być w stanie jej przywrócić, dochodzi do różnorodnych uszkodzeń oraz chorób, które wymagaja postepowania leczniczego. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jedynie osobiste zbadanie pacjenta poprzez lekarza albo rozmowa z psychologiem umożliwia postawienie trafnej diagnozy i bezpieczne oraz skuteczne leczenie. Lekarz albo psycholog wskaże techniki relaksacyjne, które pomogą zwiększyć odporność na stres. W krytycznej sytuacji stresowej lekarz może zalecić środki uspokajające. Podstawowym leczeniem w długotrwałym stresie może być psychoterapia.
Doczytaj tutaj więcej:
leki na sen.